Ewangelizacyjny Katechizm Młodych PDF Drukuj Email

Ewangelizacyjny Katechizm Młodych

Wszyscy szukamy dzisiaj sposobów dotarcia do młodzieży, przekazania jej wiary i przyciągnięcia do Kościoła. Wiemy, że nie osiągniemy tego celu bez ewangelizacji, która odpowie na podstawowe pytania młodych ludzi i pozwoli im odkryć bezwarunkową miłość Pana Boga. Często jednak nie wiemy o czym i w jaki sposób rozmawiać z młodzieżą. Z pomocą przychodzi tutaj pierwszy w Polsce „Ewangelizacyjny Katechizm Młodych” autorstwa ks. Pawła Mąkosy, pochodzącego z naszej diecezji a pracującego na KUL.

Każdy z rozdziałów tego katechizmu rozpoczyna się od listu młodego człowieka, w którym padają bezpośrednie pytania o sens życia, wiary, miłości, cierpienia, Kościoła itp. Odpowiedzi na te pytania zostały udzielone prostym językiem a zawarte argumenty odwołują się do doświadczeń młodych ludzi.

Katechizm liczy 96 stron i posiada dynamiczną, młodzieżową grafikę, przypominającą współczesne czasopisma. Został wydany na kredowym papierze i posiada miejsce na wpisanie dedykacji. Z tego powodu może być np. pamiątką z okazji bierzmowania lub nagrodą w różnych konkursach. Na jego podstawie można przeprowadzić także spotkania dla młodzieży w parafii lub szkole, korzystając z gotowych konspektów.

„Ewangelizacyjny Katechizm Młodych” dostępny jest w Księgarni św. Kazimierza w Radomiu w cenie 6 zł. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem zamieszczonym w załączniku i zapraszamy do naszej księgarni przy ul. Malczewskiego 1 w Radomiu.

Księgarnia św. Kazimierza w Radomiu

[PREZENTACJA DO POBRANIA]*

*) PDF zawiera przekierowania do stron internetowych z przykładowymi tematami oraz do "Podręcznika metodycznego"; w pełni funkcjonalny jeśli otworzy się go w Acrobat Reader

© 2018 Diecezja Radomska.